in

Türk İşi Dondurma 14 Mart da Seyircisi ile Buluştu

10 üzerinden 6,9 puan almayı başaran bir yerli film daha vizyonlarda seyircisi ile buluşuyor. Yönetmenliğini Can Ulkay’ın yaptığı film çeşitli mecralarda Turkish’i Dondurma ya da Turkish Ice Cream olarak tanıtılmaktadır. 14 Mart 2019’da yayımlanmaya başlayan filmin baş rol oyuncuları ise şu şekildedir;

  • Ali Atay
  • Erkan Kolçak
  • Şebnem Bozoklu

Dram, Macera ve Tarihi film olmasından dolayı üç ana kategoride tanıtılan yerli filmimiz ülke genelinde toplam 145 seans eşliğinde vizyonda kalmaya devam etmektedir.

Türk İşi Dondurma Filminin Konusu

Çanakkale Savaşı esnasında Avustralya’da yaşayan iki Türk’ün vatanı uğruna verdikleri savaşı konu alan filmimiz bu gençlerin hem devecilik yaparak hem de el arabası ile dondurma satmaya çalışarak hayatlarını devam ettirmeye çalıştıklarını ve bu sırada yaşadıklarını özetlemektedir. 1915 senesinde vatanlarında savaş çıktığını öğrenen gençler daha fazla burada kalamazlar ve vatanlarını müdafaa etmek için ülkelerine dönmeye karar verirler. Ama bu kararlarını uygulamak hiç de kolay olmayacaktır çünkü yaşadıkları o ülkeden çıkışa izin vermemektedirler.

Dahası İngilizler tarafından Türk Düşmanlığı sloganları ile yayılan bir görüş yayılmaya başlanmıştır. Türk karşıtı propagandalar neticesinde yerlerinden kıpırdamayı dahi başaramayan gençler umutlarını yitirmeye başlarken sokaklarda İngilizler tarafından asker devşirildiğini öğrenirler ve vatanları için mücadelelerini kaldıkları yerde gizlice yapmaya karar verirler. Filmin senaryosunu Gürkan Tanyaş ele alırken oyuncu ekibinde Türk oyuncularının yanı sıra yabancı aktristlerden Marleen Mathews, Tristan Alexander ve James Farley gibi ünlülerde yer almaktadır. Filmin toplam gösterim süresi ise 2 saat 2 dakikadır.

Bu içerik FİKİRLE formlarımız ile oluşturulmuştur. Siz de içerik ekleyebilirsiniz

Rapor et

Fikrinizi Öğrenebilirmiyiz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Bu Yazıyı Okuduktan Sonra Evinizden Keten Tohumunu Hiç Eksik Etmeyeceksiniz

Game of Thrones 8.Sezon 2. Bölüm Fragmanı Yayınlandı