in

Türkiye'nin En İyi 10 Üniversitesi

Bilindiği üzere dünyanın her yerinde üniversite eğitimi oldukça önemlidir. Özellikle Türkiye’de son 10 yıldır eğitim üzerinde oldukça çalışılmış ve önemli gelişmeler kat edilmiştir. Bu gelişmelerden oldukça etkilenen kurumlardan biride üniversitelerdir. Sizlerle bu yazımda Türkiye’nin en iyi 10 üniversitesi listesini paylaşacağız.

#1 Koç Üniversitesi

1993 yılında açılan Koç Üniversitesi bir vakıf üniversitesidir. Çeşitli başarılara imza atmış bu üniversite dünya çapında da en iyi üniversitelerden biri olarak derece almıştır. İstanbul'da yer alan bu üniversite Türkiye'nin en yüksek puanla öğrenci alan üniversitelerinden biridir.

#2 Sabancı Üniversitesi

1999 yılında açılan Sabancı Üniversitesi bir vakıf üniversitesidir. İstanbul'da yer alan bu üniversite Türkiye ve dünya çapında başarılı üniversitelerden biridir.

#3 Boğaziçi Üniversitesi

150 yılı aşkın süredir eğitim veren bu üniversite Türkiye'nin en eski üniversitelerinden biridir. İstanbul'da olan bu üniversite çok büyük bir alan üstüne kurulmuş olup çok büyük bir kampüse sahiptir. Türkiye'nin en yüksek puanla öğrenci alan okullarından biri olup en iyi 10 üniversite arasından 3. olarak seçilmiştir.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir : Üniversite Sınavına Ramak Kala Sınav Kaygısının Önüne Geçin

#4 İTÜ-İstanbul Teknik Üniversitesi

1773 yılında İstanbul'da kurulmuş olan devlet üniversitesi genellikle mühendislik dallarında eğitim vermesine rağmen genel olarak başarısıyla 4. sırada yer almaktadır.

#5 ODTÜ-Orta Doğu Teknik Üniversitesi

1950 yılında eğitimine başlayan üniversite Ankara'da kurulmuştur ve teknik üniversiteler arasında kaliteli eğitim veren sayılı üniversitelerden biridir.

#6 Anadolu Üniversitesi

1982 yılında açılan Anadolu Üniversitesi Eskişehir ilimizdedir. Devlet tarafından açılan bu üniversite büyük bir kampüse sahip olup başarısıyla söz ettirmektedir.

#7 Erciyes Üniversitesi

Kayseri ilimizde bulunan Erciyes Üniversitesi başarı sırası olarak 7.sırada yer almaktadır. Tarihi 1978 yılına dayanmaktadır.

#8 Hacettepe Üniversitesi

Ankara'da kurulan bu üniversite 1967 yılında eğitim vermeye başlamıştır. Genel olarak tüm bölümlerde olan eğitim başarısıyla bilinmektedir.

#9 İstanbul Üniversitesi

İstanbul Üniversitesi ise kuruluş tarihi açısından 1453 gibi üzün bir süre öncesine dayanır. Türkiye'nin en köklü üniversitelerinden biri olup başarısıyla Türkiye'de ve dünyada önemli olan adı duyulmuş üniversitelerden biridir.

#10 Yıldız Teknik Üniversitesi

1911 yılında kurulan üniversite İstanbul'da olup mühendislik dalında ve genel başarılar elde etmiş bir üniversitedir.

Bu içerik FİKİRLE formlarımız ile oluşturulmuştur. Siz de içerik ekleyebilirsiniz

Fikrinizi Öğrenebilirmiyiz?

Yazar : Superman

One Ping

  1. Pingback:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

2019 Damatlık Seçiminde ki Yeni Trendler

Zor Durumda Kaldığımız 10 An