Tuvalete Gittikçe Para Kazanmak İstermisiniz?

tuvalete gittikçe

Evet yanlış duymadınız. tuvalete gittikçe para kazanmak çok yakında mümkün olabilecek.

Melinda & Bill Gates Vakfı tarafından desteklenen müthiş bir proje açıklandı. Bristol Üniversitesi tarafından gerçekleştirilecek olan proje de sadece 1-2 Dolarlık hücresel bir cihaz ile insan atıklarından elektrik üretilmesi mümkün olabilecek.

Tuvalette üretilecek bu elektrik ile ister aydınlatma da, ister elektronik cihazları çalıştırma da isterseniz ve tabii ki kapasiteniz yeterse elektriğinizi başkasına satarak para kazanmanız mümkün olabilecek.

Bristol Robotik Laboratuvarı’nda (BRL) geliştirilen sistem de, idrar gibi organik maddeleri işleyerek aydınlatmaya veya cep telefonlarını şarj etmeye yetecek miktarda elektriğe dönüştürebilmekte ve aynı zamanda da işlem sırasında idrar sterilize edilerek bitki gübresi olarak kullanılabilmektedir..Gerçekten de insan atıklarından enerji üretilebileceğini savunan  Bristol Robotics Laboratory (BRL) bilim adamlarının bu projesi Melinda & Bill Gates Vakfı,EPSRC ve AB tarafından finanse edilmektedir. Glastonbury Festivali’nde denenen projenin başarıya ulaşması ile sınırlı elektrik imkanına sahip Afrika okullarında tanıtımı gerçekleştirildi.

Bu projede üretilen elektrik ile ilgili olarak açıklama yapan Bilim adamları, Altı saatlik şarj süresi sonunda üç saatlik telefon görüşmesi yapılabileceğini belirttiler.

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık