1. Ana Sayfa
  2. Eğitim

Udemy Video Eğitim Satarak Nasıl Para Kazanılır?

Udemy Video Eğitim Satarak Nasıl Para Kazanılır?
2

Udemy bir eğitim platformudur. Profesyonel eğitmenler ya da kişiler tarafından verilen eğitimler burada satılır, sanal bir ortam olduğu için eğitim setlerinde tükenme ya da stok sorunları yoktur. Udemy video eğitim ile oluşturacağınız eğitimler sayesinde pasif gelirler elde edebilirsiniz, burada yayınlayacağınız eğitimleri konu hakkında eğitim almak isteyen kişiler satın alıyor ve eğitimi setinizi izlemeye başlıyor.

Udemy İle İster Öğrenci Ol İstersen Eğitmen, En Çok Satan Online Kursları İle Zirvede Ol

Udemy Video Eğitim Eğitim Satmanın Ne Gibi Şartları Var?

Udemy’de eğitim satmanın pek bir şartı yok aslında, tek yapmanız gereken eğitim setinizi çekmek ve yüklemek. Daha sonra IBAN ve TCKN İle hesabınızı doğrulayacaksınız ve eğitim setiniz yayınlanmaya başlayacaktır. Eğitim setini oluştururken size bir seçenek çıkacak, bu seçenek de Eğitim setinizin Udemy kampanyalarından faydalanması için bir seçenek olacak eğer onu seçerseniz Eğitim setiniz Youtube gibi siteler de reklam olarak çıkacak ve eğitim setinize kullanıcı gelecek onu kabul ettiğiniz zaman Udemy İndirimlerinden de yararlanmış olacaksınız.  Normal de 40 TL gibi bir fiyata sattığınız eğitim setleri indirim zamanlarında 25TL gibi bir indirime sahip olacak. O indirimlerden yararlanmak istemezseniz maalesef reklam verme kampanyasından da muaf tutuluyorsunuz.

Udemy ‘de Eğitim Nasıl Satılır?

Udemy de eğitim satmak Youtube’a video yüklemek kadar basit.  İlk önce Udemy’de hesap oluşturmanız gerekmekte, hesap oluşturmak için girmeniz gereken adres https://www.udemy.com/ . Bu adrese girdikten sora sağ üst kısımdan Kayıt Ol seçeneğini seçiyoruz, karşımıza gelen ekrandan ister Google ile İster Facebook istersek de Bir Mail hesabı ile üyelik oluşturabiliyoruz. Üyelik işlemlerinden sonra E-posta, Telefon numarası onayını da tamamlıyoruz. Geriye bir tek Profil ayarları kaldı, Profil ayarlarından Hakkında bölümünü Adres bölümünü ve IBAN bölümünü hallettikten sonra sadece eğitim setini yüklemek kalıyor geriye. Peki bu eğitim setleri nasıl yüklenecek?

Udemy ‘de Eğitim Nasıl Yayınlanır?

İlk önce yeni eğitim oluşturmamız gerekiyor bu adresten https://www.udemy.com/instructor/courses/ yeni bir kurs oluşturuyoruz. Sağ üst taraftan yeni kurs oluştur seçeneğine tıklıyoruz ve sırası ile yapacağımız işlemler karşımıza geliyor;

Udemy Video Eğitim Satarak Nasıl Para Kazanılır? |Eğitim

Gelen bu ekranda seçenekleri verilmiş yerleri kendinize göre düzenlemeniz gerekiyor. İlk olarak hangi kitle için eğitim verecekseniz onu belirliyor daha sonra kurs yapısı ve test videosu yüklüyorsunuz. İçeriği oluşturun başlığı altında bulunan yerde eğitim videolarınızı ve yüklenecek belgeler varsa onları yüklüyorsunuz. Bunları tekrar düzenleme ekleme ve çıkartma yapma şansınız var. İsteğe bağlı alt yazı kısmından isterseniz alt yazı ekleyerek daha farklı kitlelere de ulaşabilirsiniz. En son olarak Kursunuzu yayınlayın başlığı altından Kurs açılış sayfası fiyatı ve kurs mesajlarını belirliyor ve inceleme için Udemy yetkililerine gönderiyorsunuz. Aynı gün veya 2 gün içinde kursunuzu onaylanarak satışa hazır hale getiriyorlar.

Son Olarak 

Udemy de Kurs yayınlamak ve para kazanmaya hazır hale gelmek aslında bu kadar basit. Bundan sonra yapmanız gereken kendi kitlenizi bulmak ve kursları satın almalarını sağlamak.  Özel indirim kodları oluşturarak ve Udemy’nin de vereceği reklamlar sayesinde kursunuz’dan para kazanmaya başlayacaksınız.

Bu yazımız da Udemy’den Nasıl para kazanılır ve Udemy ‘de nasıl eğitim seti yayınlanır sorularını yanıtladık.

Yorum Yap

Yorumlar (2)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir