1. Ana Sayfa
  2. Sinema/Tiyatro/TV

Ünlü Netflix Dizisi Altered Carbon Animesinden İlk Kareler Geldi

Ünlü Netflix Dizisi Altered Carbon Animesinden İlk Kareler Geldi
1

Netflix’in Bilimkurgu hayranları tarafından çokça sevilen ve eleştirilen dizisi Altered Carbon 2. Sezon için gün sayarken hayranları sevindirecek bir haber geldi. Netflix şimdide Altered Carbon evreninde geçecek bir anime senaryosu üzerinde çalışıyor. Yapımcılığını stüdyo Anima’nın üstlendiği bu anime serisinde hikaye Ghost in the Shell ve Cowboy Bebop’tan tanıdığımız Dai Sato’ya emanet. Yayınlanan görsellerden animenin son derece vahşi ve kanlı olacağını anlıyoruz.

Richard K. Morgan’ın serisinden uyarlanan Altered Carbon’un ilk sezonu seyirciden büyük beğeni toplamış bazı kesimler tarafından ise kafa karıştırıcı bulunmuş ve beklentileri karşılamadığı ifade edilmişti. 2. sezon için kollarını sıvayan Netflix geçtiğimiz ay Altered Carbon 2. Sezon için 27 Şubat tarihini verdi.

İlginizi Çekebilir: Udemy Video Eğitim Nedir ve En Popüler Udemy Kursları Hangileridir?

Altered Carbon Animesi Ne Zaman Yayınlanacak?

Netflix Dizisi Altered Carbon Animesi

Netflix animenin, dizinin ikinci sezonundan bir ay sonra, 19 Mart’ta yayınlanacağını duyurdu. Senaryonun dizideki evreni genişleteceği söylense de henüz nasıl bir yol izleneceği konusunda bir bilgi yok. Yayınlanan görseller de savaş sahnelerinin bolca yer alacağı dışında konuyla ilgili bir ipucuna sahip değil. Yine de hem kitap serisinin hem de dizinin hayranları şimdilik gizem, aksiyon ve syberpunk ögelerin bulunacağı açıklanan Dai Sato imzasıyla çıkacak olan bu hikayeyi heyecanla bekliyor.

Netflix Anime Dizisinin İlk Sezonunda Neler Olmuştu?

Netflix Dizisi Altered Carbon Animesi

Elçi olarak isimlendirilen yıldızlararası elit savaşçılardan biri olan Takeshi Kovacs içinde bulunduğu askeri kurumun yalanlar üzerine kurulu olduğunu gördüğünde onlardan ayrılır ve kaçak konumuna düşer. Bu sırada kendilerine elçiler ismini vermiş bir grupla karşılaşır. Değiştirilmiş karbon elementinin yaptıklarına karşı savaşan gruptakilerden biri olan Quell ona insanların beden değiştirmesini sağlayan bu icadın mucidinin kendisi olduğunu söyler. Aralarında başlayan aşk Quell’in ölümüyle son bulur. Kovacs yakalandıktan sonra bilinci yüzyıllar boyunca buz içinde tutulur fakat tehlikeli bir suçlu olarak görülen bu adam zengin birinin intihar davasını çözmek için intihar eden kişi tarafından bizzat uyandırılır.

Bu noktadan sonra Kovacs hem geçmiş hem de gelecek arasında gidip gelerek, değiştirilmiş karbon sayesinde sürekli beden değiştirerek ölümsüzlüğü ve sonsuz zenginliği kazanmış insanlar ve yeryüzünde yaşamak zorunda bırakılmış diğerleri arasında hiç bilmediği bu gelecekte yaşamaya ve önündeki gizemi çözmeye çalışır.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir