in

Uyumanıza Yardımcı Olacak 5 Mucize Bitki Çayı Tarifi

Bazı insanlar ne kadar yorgun olurlarsa olsunlar, uyumada güçlük çekebilmektedirler. Anksiyete rahatsızlığına yardımcı olarak kişilerin daha rahat hissetmesini sağlayan ve uykuya yarar sağlayan 5 bitki çayı bu yazıda listelendi. Bu bitki çaylarından bir tanesini uyumadan 1 saat kadar önce tüketmeniz durumunda işe yaradığını fark edeceksiniz.

#1 Kedi Otu Çayı

Kedi otu, uykusuzluk problemi yaşayan kişilerin tedavi amacı ile kullanabileceği en önemli bitkilerden bir tanesidir. Bitki sinir sisteminde bulunan hücreleri düzenleyerek, anksiyete seviyesini düşürüp rahatlatıcı bir etki gösterir. Uyumaya yardımcı olan bitki çayları arasında bulunan kedi otu çayını tüketerek daha rahat bir uyku çekebilirsiniz.

  #2 Sarı Kantaron Çayı

  Bu çayın doğal bir şekilde sakinleştirici etkisi bulunmakla beraber, tüketen kişilerde antidepresan ve yatıştırıcı etkisi göstermektedir. Uyku ile problem yaşayan kişiler bu bitkisel çay tüketimi ile yaşadıkları sorunu en aza indirgeyebilirler.

   #3 Papatya Çayı

   Hoş bir kokusu olan ve hafifliği ile bilinen papatya çayı sinir sistemine oldukça iyi gelmektedir. Bitkinin tüketilmesi ile kişide rahatlama hissi, stresten uzaklaşma ve sakinleşme görülür.

    #4 Çarkıfelek Çayı

    Bu bitki türü içinde flavonoidler ve alkaloitler oldukça fazla bulunur. Çarkıfelek çayını tüketen kişilerin sinirleri gevşerken, diğer bir açıdan kas elastikiyetinde düzenlemelerde bulunur. Çayı saf hali ile içmek yerine aroma verici olarak da kullanabilirsiniz.

     #5 Limon Otu Çayı

     Anksiyete ile ilgili problem yaşayan kişiler, limon otu çayını tüketerek, bu rahatsızlık ile en etkin şekilde savaşabilirler. Ayrıca sindirim sisteminin daha düzenli ve iyi çalışmasını sağlayarak rahatlama hissi verir. Bu çayı tükettiğini son öğünün ardından düzenli olarak 1 bardak içerek tüketebilirsiniz.

      Bu içerik FİKİRLE formlarımız ile oluşturulmuştur. Siz de içerik ekleyebilirsiniz

      Fikrinizi Öğrenebilirmiyiz?

      Yazar : Magma Adam

      Bir cevap yazın

      E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

      Loading…

      0

      Avengers: Endgame 25 Nisan da Vizyona Girecek

      İşte Bu 8 Problem Ağız Kokusuna Neden Olabilir