1. Ana Sayfa
  2. Sağlık

Vizyon Panosu Nedir?

Vizyon Panosu Nedir?
0

Vizyon panosu nedir ve ne işe yarar? Hangi amaçla kullanılır, ne gibi amaçları vardır? Bu konudaki doğru bilinen yanlışları sizler için anlattık.

Bilinen bir hikaye vardır, iki temizlikçi kadın bir gün sıradan evler yerine yalı temizliği için çağırılırlar. İlk kez böyle büyük bir evin içinde bulunurlar ve girer girmez hayran kalırlar. Etrafa hayretle bakarken bir tanesi şöyle der ‘düşünsene haftada bir buraya temizliğe geldiğimizi…’ İşte bu tam manasıyla vizyonsuzluktur.

Neden o eve sahip olma hayalini değil de temizlemeyi düşler. Hayallerin sınırları zihnimizde, dolayısıyla o sınırları kaldırmak ve büyük hayaller kurmak vizyon sahibi olmayı gerektirir. Çekim yasayı sürekli işler, kelimelerin ve hayallerin hayatımızı şekillendirme konusunda inanılmaz güçleri vardır.

Birçok insan bunu bilmesine rağmen uygulamakta güçlük çeker. Çünkü korku ve kaygı hayal kurma eylemini bastırır. Bu doğrultuda zihin olumsuza odaklanır. Korkuları ve kaygıları kontrol altına almak zaman ve egzersiz yapılmasını gerektirir. Bunu daha basit hale getirmek için Vizyon Panosu çok iyi bir araçtır.

Vizyon Panosu Nasıl Hazırlanır?

Öncelikle ne istediğinize karar vermek ilk adımdır. Sonra da bir mantar pano veya ona benzer herhangi bir şeye sahip olarak onu güzel bir yere asmak gerekir. Hayallerini destekleyecek görseller seçilmeli mesela bir araba, sahip olmak istenilen o arabanın fotoğrafı ya da dergilerden kesilmiş görselini panoya asmakla başlayın.

Göz önünde olması elbette ki önemli, sürekli görmek ona sahip olduğunu hissetmek için. Bu bir ev de olabilir. Bir mesleği destekleyen görseller de. Gün içinde en az on dakika bu panonun karşısına geçip kendini o arabayı kullanırken hayal etmek, evin odalarında gezmek ve orada yaşıyor olduğunu hissetmek, o mesleği icra ederken kendini düşlemek yarınlarını şekillendirmek adına oldukça önemlidir.

Gezi fotoğraflarıyla dünyayı gezebileceğine inanmak, aşk, dostluk, aile sahibi olmak için de kullanılabilir. Vizyon Panosu istenilen her şey için kullanılabilir. Daha büyük hayaller kurmayı destekler.

Vizyon Panosu Niçin Gereklidir?

vizyon
vizyon

Zihin karmaşık bir şekilde çalışır ve çok sayıda düşünce üretir, bazen susmak bilmez! Kendimizi o sesi dinlerken hatta bir de ona cevap verirken buluruz. Bu anı fark etmek de çok önemlidir çünkü farkındalık adına ilerleme kaydedilir. Düşünceler susmaz, durmaz.

Yapmamız gereken tek şey o düşüncelere tutunmamaktır. Bu da hayal kurmaktan geçer. Hayallerini genişletmek, onlardan bahsetmek enerji yükseltir ve o doğrultuda frekans yaymaya başlar. Bir çoğumuz için hayatın koşturması içinde hayal kurmak çok da kolay olmuyor. Gözlerimizi kapattığımız anda aklımıza ilk gelen şey ödenecek faturalar oluyor.

Vizyon Panosu bizi bu kaygı dolu düşüncelerden uzaklaştırmaya yardımcı olacaktır ve hayallerin gerçekleşmesine bir adım daha yaklaştıracaktır. Her gün düzenli olarak yapılacak hayal kurma egzersizi bir zaman sonra alışkanlık olacaktır ve her konuda pozitif yaklaşım geliştirme eğilimine katkı sağlayacaktır.

Tabii ki bu egzersizleri yaparken en önemli nokta istek ve inanç içinde olmaktır. Hayalleri zihinde canlı tutmak istek heyecanı ile mümkündür. Zorunluluk hissi işi zora sokar.

Vizyon sahibi olmak için kişisel gelişim adına detaylara da değinmek gerekir: 8 Adımda Kişisel Gelişim İçin Başarıya Giden Yol!

Yorum Yap