1. Ana Sayfa
 2. Web

Web Tasarım ve Geliştirme

Web Tasarım ve Geliştirme
9

Web Tasarım ve Geliştirme arasında birkaç farklılık vardır. Web tasarımcılarının aksine, web geliştiricileri esas olarak kodu oluşturmaktan ve bir web sitesinin işlevlerine bakmaktan sorumludur. Tek kelimeyle, web geliştiricileri, web sitesinin veya uygulamanın görünümünden ziyade bir sitenin özellikleriyle ilgilenir. “Front end” geliştirme, kodlama, CSS, JavaScript vb. gibi çeşitli çalışmaları içerir ve “backend” geliştirme, Ruby on Rails, Python gibi farklı programlama dilleri içerir. Bunun dışında web geliştirme, MySQL gibi veritabanlarının anlaşılmasını da içerir.

Faaliyetlerle ilgili olarak, web tasarımının görevi daha yaratıcı ve sanatsal olma eğilimindeyken, web geliştirme daha analitiktir. Bununla birlikte, sürekli değişen manzara ile hem web tasarımcısının hem de web geliştiricisinin rolü, işyerinde sıklıkla birleştirilebilir. Örneğin, web tasarım ajanslarında çalışan birçok web tasarımcısı gerekli web geliştirme kavramlarını anlar ve bunun tersi de geçerlidir. Ancak çoğu durumda şirketler her iki alanda da özel üyeler tutar.

Bu Yazıda Neler Var

Web Tasarım Ajansları

Web tasarımcıları esas olarak web sitesinin HTML’sini oluşturmaktan ve sitenin görünümünü CSS kullanarak tanımlamaktan sorumludur. Tasarımcılardan bazıları HTML ve CSS yazarak web sayfasını sıfırdan kodlamaya başlamayı tercih eder. Ayrıca Adobe Dreamweaver gibi kod düzenleyicileri kullanmayı tercih edenler de vardır. Bu tür WYSIWYG düzenleyicisini kullanmanın avantajı, web sayfası düzenini tasarlamak için görsel bir arayüz sağlamasıdır. Bunun dışında WordPress veya Joomla gibi bir içerik yönetim sistemi kullanılarak bir web sitesi tasarlanabilir.

Unutmayın, en iyi dijital pazarlama ajanslarından biri olarak, kurulduğumuzdan beri, birçok müşterimizi yüzlerce, hatta binlerce kelimede daha görünür yaptık, web sitelerine aldıkları odaklı trafiği kat kat arttırdık, dijital reklam maliyetlerini düşürerek daha ucuza daha fazla kitleye ulaştırdık. Dijital Pazarlama Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak hemen Magna Ajans pazarlama uzmanlarıyla iletişime geçin.

 

Yorum Yap

Yorumlar (9)

Popüler Yorumlar
 1. 1 sene önce

  Cok guzel bilgi. Tesekkur ederim bilgilendirilme icin. Devami gelsin. Mukemmel.

 2. çok iyi anlatım ofcxmacro

Yapılan Yorumlar
 1. Gerçekten işe yarar bir açıklama olmuş temelliyen başarılarınızın devamını dilerim.

 2. Çağımızın yeni meslekleri ve her alanda ihtiyacımız olan bilgi ve verileri paylaşımlarınızla bizleri update etmeniz çok değerli. Teşekkür ederiz. magnadigital.com.tr adresinizden sitenizi inceledim çok başarılı işler ve güzel markalarla çalışıyorsunuz yeriniz de çok merkezi bir yerde Balmumcu. Başarılarınızın devamını diliyor.um Sizi keyifle takip etmeye devam edeceğim.

 3. Bende ilerde web sitesi yapmak istiyorudum benim için faydalı oldu

 4. Merhaba iyi günler gerçekten basarili bir bilgilendirme teşekkürler

 5. Cidden Güzel Bir Fikir Olmuş Burdan Bakarak Kendi Sitemi Yapabilrim

 6. Gerçekten güzel bir açıklama olmuş, sonunda gerçekten tasarım ve geliştirmeyi açıklayan biri. Emeğine sağlık, güzel bir yazı olmuş.

 7. İşinize içten ve gönülden başarılar dilerim kolay gelsin bereketli helal güzel kazançlar.

 8. çok iyi anlatım ofcxmacro

 9. 1 sene önce

  Cok guzel bilgi. Tesekkur ederim bilgilendirilme icin. Devami gelsin. Mukemmel.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir