1. Ana Sayfa
  2. Web

Web Tasarımı Aşamasında Figma İle Projeleriniz Çok Daha Hızlı Tamamlanacak

Web Tasarımı Aşamasında Figma  İle Projeleriniz Çok Daha Hızlı Tamamlanacak
0

Figma Yazılım Nedir, Ne İşe Yarar?

Web tasarım süreçlerinde yazılım, tasarım ve veri tabanı gibi birimler aynı anda farklı kişiler tarafından hazırlanarak; daha hızlı çalışma sağlanmaktadır. Aynı takımdaki birden fazla kişinin farklı ortamlardayken, aynı anda aynı dosyalar üzerinde çalışma imkânı bulması, çalışmanın daha hızlı ve verimli bir şekilde ilerlemesini sağlar. Figma yazılımı, aynı proje üzerinde aynı anda çalışma imkânı sunmaktadır.

Figma Hangi Ortamlarda Kullanılabilir?

Figma yazılımı, aynı anda aynı işletim sistemine sahip kullanıcılar tarafından da kullanılabilir; farklı işletim sistemine sahip kişiler tarafından da kullanılabilir. Figma, Windows, Mac ve Linux işletim sistemlerine tam uyum sağlamaktadır.

Figma İle Neler Yapılabilir?

Web Tasarımı Aşamasında Figma İle Projeleriniz Çok Daha Hızlı Tamamlanacak |Web

Figma ile aynı anda aynı dosya üzerinde çalışmak mümkündür. Aynı dosyaya bağlantı verilmiş veri tabanı, excel dosyası, web dosyaları üreterek; anında güncelleme alınabilir. Bu da çalışma hızına büyük oranda katkı sağlar.

Figma ile açılış sayfası üretebilir, ikonlar aracılığı ile işlerinizi daha anlamlı hale getirebilirsiniz.

Figma; web, mobil ve tablet bilgisayarlara tam uyum sağlamakla birlikte, sahip olduğu son teknoloji sayesinde hız problemi yaşanmasının da önüne geçmiştir.

Figma yazılımı ile içe aktar ya da dışa aktar işlemlerine gerek duyulmadan hızlıca web güncellemeleri yapmak mümkündür.

Figma bir ortak çalışma proje ortamı değil; bir ara yüz tasarım aracıdır. Figma ile bir ana sayfa hazırlanıp; ana sayfadan çıkan linklere ait sayfalar hızlıca üretilebilir. Fakat figma ile Photoshop’ta yaptığınız gibi bir görsel uygulama yapmak mümkün değildir.

Yorum Yap