Whatsapp Yeni Özellik Geliyor

Whatsapp Yeni Özelliklerine Kavuşuyor

Whatsapp yeni özellik olarak üç yeni özelliği yakın zamanda uygulamaya entegre edeceğini açıkladı. Anlık mesajlaşma uygulamaları arasında özel bir yere sahip olan Whatsapp, dünya genelinde en çok kullanılan uygulamalar arasında yer alıyor. Uygulamada sunulan çok sayıda özellik, kullanıcıların beğenisini kazanırken, bazı eksiklikler de kullanıcılar tarafından eleştirilmekte.

Whatsapp yakın zamanda yapacağı güncellemeler ile yeni özellikleri kullanıcılarına sunacağını belirtti. Bu özellikler, uygulamanın daha keyifli ve işlevsel bir şekilde kullanılmasına da imkan tanıyacak gibi duruyor. Uygulamanın rekabet içerisinde olduğu Telegram ve diğer anlık mesajlaşma uygulamaları, yenilik yapma konusunda Whatsapp’tan oldukça ileride bulunmakta.

Whatsapp Yeni Özellikleri

Whatsapp güncel özellik olarak sunacağı yenilikleri WhatsApp son güncelleme özellikleri 2020 olarak yakın zaman yapacağını duyurmuştu. Telegram’da yer alan çoklu cihaz desteği, ne yazık ki Whatsapp’ta yer almamakta. Yapılacak olan WhatsApp yeni güncelleme ile Whatsapp’a gelen yeni özellik 2020 yılı bitmeden kullanıma hazır hale gelmesi bekleniyor. Çoklu cihaz desteği aracılığı ile Whatsapp hesabının iki değişik cihazdan da kullanılabileceği düşünülmekte.

Whatsapp Yeni Özellik Olarak Süresi Dolan Mesajlar Özelliği

Whatsapp’ta yeni güncellemeler ile birlikte aktif olması beklenen bir diğer özellik de süresi dolan mesajlar. Silinmese dahi, belirli bir süre sonunda yok olması istenen mesajlar kendiliğinden silinecek. Telegram’da yer alan bu özellik sayesinde, silinmesi unutulan mesajlar kendiliğinden yok oluyor. Kişisel güvenlik ve gizlilik açısından bu özellik oldukça önemli. Whatsapp’ta yakın zamanda kullanıma geçirilmesi düşünülen bir özellik olarak süresi dolan mesajlar, merakla bekleniyor.

Mesaj Silme Özelliği

Whatsapp güncel özellik olarak yakın zamanda mesajların silinmesine yönelik yeni bir özellik üzerinde çalıştığını belirtilmişti. Konu hakkında henüz net bir bilgi verilmemiş olsa da mevcut mesajların pratik bir şekilde silinmesine yönelik bir özelliğin uygulamaya entegre edilmesi bekleniyor. Böyle bir özellik gelirse, uygulamada biriken mesajların kısa sürede ve kolay bir şekilde temizlenmesi mümkün hale gelecek. Uygulama içerisinde silinmesi unutulan mesajlar, telefonda ciddi anlamda alan kaplayabiliyor.

Depolama Özelliği Hakkında Bilgi Edinme

Whatsapp uygulaması üzerinden kullanıcıların birbirlerine gönderdikleri medya öğelerinin gönderim hacmi oldukça fazla. Bu şekilde herhangi bir kullanıcıya gönderilen medya öğelerinin telefonda ne kadar yer kapladığı ise görüntülenememekte. Yeni gelecek özelliklerden biri olarak depolama bilgilerini elde etmeye yarayacak bir özelliğin de eklenmesi bekleniyor. Böyle bir özellik, telefonda biriken medya öğelerinin daha sık aralıklarla silinmesini ya da depolanmasını sağlayacak.

Whatsapp Yeni Özellik Kimle Konuşuyor Gelecek Mi?

Whatsapp yeni özellik Kimle konuşuyor adı altında yeni bir özelliğin gelip gelmeyeceği de merak edilmekte. Whatsapp’te herhangi bir kişinin kimle konuştuğunun tespitine yönelik yasal bir özelliğin geleceği pek beklenmiyor. Ancak bu tarz bir özellik Whatsapp tarafından sunulmasa da Chatwatch isimli bir uygulama sayesinde kullanılabilmekte.

Whatsapp ın yeni güncellemesi kiminle konuştu özelliği için kullanıcılar beklemede olsa da, böyle bir özelliğin Whatsapp tarafından uygulamaya sokulacağına dair bir açıklama bulunmuyor. Whatsapp’ta yeni uygulama olarak pek çok özelliğin gelmesi, dünya genelinde kullanıcılar tarafından beklenmekte. Bu özellikleri uygulamaya eklendikleri anda kaçırmamak içinse, akıllı telefonlardan Whatsapp indir komutu kullanarak uygulamayı son güncellemeleri ile elde etmek mümkün.

 

Yazı dolaşımı

Mobil sürümden çık