in

Ter Kokusunu Doğal Yollarla Yok etmenin 3 Yolu

İnsan vücudunun önemli reaksiyonlarından biriside vücudun terlemesidir. Hâlbuki vücudun terleme yapması vücut ısı dengesini sağlamaya yönelik bir vücut hareketidir. Günümüzde birçok insan maalesef ter kokusundan muzdarip olup bu probleme bir çözüm arama ve bulma yoluna gitmektedir. Özellikle yaz mevsiminde fazlaca olan terleme problemi diğer zaman dilimlerinde de olabilmektedir.

Aslında ter renksiz ve kokusuz bir sıvıdır. Lakin özellikle koltuk altı gibi yerlerin terlemelerinde bakterilerin artması kokuya neden olmaktadır. Ayrıca ter bezlerinin çalışma sisteminde olan bir problem, diğer yandan hijyene gereken özenin gösterilmemesi veya tüketilen ürünlerin yağlı, baharatlı ve aşırı soslu olmasından da terlerin kötü kokmasına sebebiyet verebilmektedir. Fakat doğal yollarla yapacağınız uygulamalar sayesinde bu ter kokusuna bir çare bulabilirsiniz.

Ter Kokusuna Doğal Çözüm Önerilerimiz

İşte size ter kokusuna doğal çözüm içeren ve evinizde çok basitçe yapabileceğiniz birkaç tane çözüm yolu.

Limon Suyu 

Vücudunuzda oluşan ter kokusunu yok etmenin en iyi çözümü limon suyu kullanmaktır. Çünkü limon içeriğinde asit vardır. Bu etkili asit sayesinde cildin pH derecesi düşürülerek vücutta oluşan tere sebebiyet veren bakterilerin yok olmasına imkân vermektedir. Limonun yarısını terleyen bölgeye ovalayarak sürün. Bölgenin kurumasını bekleyin ve sonrasında duş alın veya bölgeyi suyla temizleyin. Eğer ter kokusu tamamen gitmemiş ise aynı işlemi tekrar edin. Bir süre sonra terden eser kalmayacaktır.

Karbonat

Karbonat vücutta oluşan nemi emebilme özelliğine sahiptir. Aynı zamanda tere sebep olan bakterileri yok etmeye yarayan karbonat cilde de iyi gelmektedir. Karbonatı limon suyu ile kullanırsanız daha iyi sonuç alabilirsiniz. Bir yemek kaşığı kadar karbonat ve limon suyunu karıştırarak terli olan bölgeye uygulamanız yeterlidir. Bir süre bekledikten sonra bölgeyi suyla temizlemeniz kokudan uzun bir süre ( 6 saat gibi )kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Bu karışımı günlük olarak hazırlayıp her gün rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Adaçayı 

Sayısız derecede faydası olan adaçayının ter kokusuna da iyi geldiğini söylemek abartı olmaz. Adaçayı bitkisini demleyerek günlük olarak tüketebilirsiniz. Çünkü adaçayı vücutta oluşabilecek ter kokusunun salgılanmasını engellemektedir. Fakat gebe olan veya emziren anneler adaçayını kullanmadan önce mutlaka hekimine danışmayı unutmasınlar.

Ter kokusuna doğal çözüm önerileri içeren bir başka yazımızda ilginizi çekebilir : Yazın En Büyük Sorunu Ter Kokusundan Kurtulmanın 12 Muhteşem Yöntemi

Bu içerik FİKİRLE formlarımız ile oluşturulmuştur. Siz de içerik ekleyebilirsiniz

Rapor et

Fikrinizi Öğrenebilirmiyiz?

Yazar : Bay pencil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Mağaza Dekorasyonunun Satışlara Etkisi

Anne Elinden Ispanaklı Pizza Tarifi