1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Yeni Otomobil Mercedes AMG GT Coupe Resmi Olarak Sonunda Tanıtıldı! İşte Açıklanan Özellikleri

Yeni Otomobil Mercedes AMG GT Coupe Resmi Olarak Sonunda Tanıtıldı! İşte Açıklanan Özellikleri
1

Alman otomobil devi Mercedes, düzenlediği özel bir lansman da spor görünümlü yeni otomobilini duyurdu. 2021 Mercedes AMG GT Coupe ismi verilen araç, modern tasarımı ve üst düzey performansıyla birçok kişinin oldukça dikkatini çekti. V8 motoruna sahip olan yeni otomobil, 523 beygirlik gücü ile göz kamaştırıyor. Dilerseniz, Mercedes şirketi tarafından tanıtımı yapılan ve tasarımıyla göz dolduran yeni otomobili daha yakından detaylı olarak birlikte inceleyelim.

Mercedes AMG GT Coupe Özellikleri

 
Mercedes şirketi tarafından tanıtımı yapılan yeni otomobil Mercedes AMG GT Coupe özellikleri ile dikkat çekiyor. Kalkış gücü bakımından dönemin iyi otomobillerinden biri olarak lanse edilen araç V8 motoru ile birlikte piyasaya çıkmaya hazırlanıyor.

570 Beygirlik gücü sayesinden yeni otomobil 0’dan 100 kilometre hıza sadece 3,7 saniye içerisinde ulaşıyor. Aracın açıklanan azami hız değeri ise 310 km. Standart ve Sealth Edition olmak üzere iki farklı versiyona sahip olan yeni otomobil, 20 inç boyutundaki jant paketi ile birlikte piyasaya çıkacak.

Donanımsal olarak kullanıcıları epey mutlu eden aracın içerisinde ayrıca bir adette bilgi eğlence ekranı bulunuyor. Söz konusu ekran sayesinde kullanıcılar, araç ile ilgili tüm detaylara kolaylıkla ve pratik bir şekilde ulaşabiliyor.

Deri koltuk döşemesine sahip olan yeni otomobil, ayrıca otomatik vites seçeneğine de sahip. Tasarımsal olarak son derece iddialı olan yeni araç, iki kişilik modeli ile birlikte kullanıcıların karşısına gelecek. Siyah renk seçeneğinin yanı sıra alternatif renk seçeneklerine de sahip olması beklenen aracın, ilk olarak Avrupa pazarında satılması bekleniyor.

Mercedes AMG GT Coupe Fiyatı ve Resmi Çıkış Tarihi

Mercedes AMG GT Coupe Fiyatı ve Resmi Çıkış Tarihi

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen özel bir etkinlikte tanıtılan yeni spor otomobili Mercedes AMG GT Coupe, hem donanımsal hem tasarımsal özellikleri ile göz kamaştırıyor. Oldukça iddialı olan yeni otomobilin fiyatı ve resmi çıkış tarihi ise henüz paylaşılmadı.

Farklı renk seçeneklerine de sahip olması beklenen ve iki farklı model ile birlikte kullanıcıların karşısına gelecek olan yeni spor otomobilin, ülkemizde de satışa sunulup sunulmayacağı ise henüz belli değil. Teknik donanımı ile kendine hayran bırakan yeni aracın ne kadar satacağı ise şimdiden oldukça merak konusu oldu.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. 2 sene önce

    Mercedes yine güzel bir araçla donuyor.diger markalar neler yapacak çok merak etmeye başladım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir