in

Yerli Otomobil Nerede Üretilecek? |Elektrikli otomobilin Üretileceği Şehir Belli Oldu

Elektrikli yerli otomobil

Yerli otomobilin tanıtılacağı o büyük gün geldi çattı. Milyonların odağında olan yerli otomobil hakkında detaylar gelmeye başladı. Aracın tasarımı, fiyatı ve özelliklerinin yanı sıra nerede üretileceği de önemli ayrıntılar arasında. Resmi gazetede yayımlanan bilgilere göre Yerli Otomobil Nerede Üretilecek?

Son birkaç gündür gündem elektrikli otomobil ile donatılmış durumda. Aracın tasarımı hakkında detaylı olarak bilgi paylaşılmasa da TOGG’un sosyal medya paylaşımlarından aracın iç ve dış tasarımları hakkında bilgi edinebildik. Ancak buna rağmen yerli otomobil hakkında tam bilgiye sahip değiliz.

Yerli otomobilin tanıtımına saatler kaldı. Tanıtım saatinin yaklaşmasının ardından Cumhurbaşkanlığı kararı ile Resmi gazete de yerli otomobilin üretileceği il belli oldu. Elektrikli otomobil üretim tesisi Bursa da kurulacak.

Yerli Otomobil İç Tasarımı Nasıl Olacak

Kurulacak olan üretim alanında 4 Bin 323 kişiye iş olanağı açılacak. 300’ü nitelikli olacak şekilde işçi alımı yapılacak ve yeni ekmek kapısı açılmış olacak. Yerli otomobil 5 adet tasarıma sahip olacak ve bir yıl içerisinde 175bin adet üretilecek. Devlet destekli yatırımın süresi 30 Ekim2019’dan başlayıp 13 Yıl sürecek.

Yerli Otomobilin Ön Panjurunda 6 Adet Lale Deseni

Elektrikli yerli otomobil

Araç C sınıfı bir araç olacak ve SUV model olacak. Tamamen elektrikli olan otomobil ile birlikte çevreye duyarlılık konusunda büyük adımlar da atılacak. Sadece bu konuda değil, ülkemizde bulunan şarj alanlarının gelişmesi de diğer elektrikli araçlar için faydalı olacak. Şu an için sadece belirli illerde bulunan şarj istasyonları yerli otomobilin gelmesi ile birlikte 81 il ve ilçelerinde kendine yer bulacak.

Elektrikli otomobil, 27.12.19 tarihinde saat 14:30’da Gebze de bulunan bilişim vadisinde tanıtılacak. Bunların yanı sıra tüm haber kanallarında güncel olarak sunulacak. Araçla ilgili tüm detaylar bugün belli olacak, tüm Türkiye bu anı bekliyor. Bakalım yerli otomobilin tasarımı nasıl olacak.

TOGG’un resmi Twitter Hesabında yayınlanan ve 1 Milyon Twitter TT alan Son Twitt


Son Dakika Gelen Yerli Otomobil Görüntüsü

Yerli otomobil son görüntü

Rapor et

Fikrinizi Öğrenebilirmiyiz?

Yazar : Fikirbaz

One Ping

  1. Pingback:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Tuzlasporun websitesi hacklendi

Tuzlaspor’un internet sitesi hacklendi!

Yerli otomobil Tanıtıldı

Elektrikli Yerli Otomobil Tanıtıldı